Aktuality oddílu U17+U19+Ženy


ZASLOUŽENÉ PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ
2017, 11.prosince · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Blanenské basketbalistky hrály v neděli 10. prosince svůj první domácí zápas v probíhající sezoně 2017/2018. Soupeřkami jim v tomto utkání byly basketbalistky ze Zlína. Domácí hráčky začaly utkání velice aktivně a díky vysoké úspěšnosti střelby vyhrály první čtvrtinu 22:12. V druhé čtvrtině se začalo více dařit hráčkám ze Zlína a dotáhly se v poločase na rozdíl šesti bodů. V polovině zápasu byl stav 35:29 pro domácí tým. V průběhu třetí čtvrtiny se hostujícím hráčkám povedlo snížit na rozdíl jednoho bodu. Naštěstí druhá polovina třetí čtvrtiny patřila domácím basketbalistkám. Díky zlepšené obraně a úspěšné střelbě si vybojovaly třinácti bodový náskok do poslední čtvrtiny. ...


TRÉNINKY DO KONCE ROKU 2017
2017, 6.prosince · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Poslední trénink družstva U19 + ženy proběhne v úterý 19.12.2017 v normálním čase od 16:30 do 18hod v hale na Údolní,potom si hráčky užijí Vánočních svátků,první trénink v novém roce 2018 proběhne  opět v hale na Údolní a to 2.1.2018 od 16:30 do 18hodin.


PORÁŽKA NA HŘIŠTI SOUPEŘE
2017, 30.listopadu · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Blanenské basketbalistky hrály mistrovské utkání opět na hřišti soupeřek. Renocar Podolí od začátku ukázal sílu družstva, ve kterém startují hráčky se zkušenostmi z nejvyšších soutěží. Blanenšťačky hrály se zbytečným respektem do poloviny utkání, kdy domácí již výrazně vedli. Až ve druhé polovině BK Blansko srovnalo krok. Ve třetí čtvrtině nad soupeřem zvítězilo a poslední část se již dohrála v klidu. Renocar Podolí neokusil v letošním ročníku hořkost porážky a vede tabulku. Naopak děvčata BK Blansko zatím neslavila vítězství. Snad se začne dařit se zápasy na domácí palubovce.    Renocar Podolí – BK Blansko 74 : 43   Body: Čermáková 11, Formánková Z. 9, ...


NÁVŠTĚVA UTKÁNÍ CEWL 29.11.
2017, 19.listopadu · Milan Ševčík · Všechny oddíly

Upřesňuji informace k návštěvě mezinárodního utkání Středoevropské ligy žen. Středa 29.11. | 18:00 hodin Basket Žabiny Brno - Olimpia CSU Brasov Odjezd autobusem od haly Údolní v 16:45 hodin. Návrat kolem 20:30 hodin. Jde o jedinečnou příležitost shlédnout basketbalový zápas týmů na evropské úrovni.   


MEZINÁRODNÍ BASKETBAL
2017, 17.listopadu · Milan Ševčík · Všechny oddíly

Středoevropská liga Středa 29.11. | 18:00 hodin Basket Žabiny Brno - Olimpia CSU Brasov Děvčata, máte-li zájem pohárové utkání zdarma shlédnout, informujte své trenéry. Dopravu zajišťuji autobusem. Vzhledem k dostupnosti, účast všem hráčkám doporučuji.


VENKU SE ŽENÁM BK BLANSKO NEDAŘÍ
2017, 13.listopadu · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Blanenské basketbalistky jely na další venkovní zápas do Lanžhotu.  Začátek zápasu byl vyrovnaný a oba týmy se střídaly ve vedení. Na konci první čtvrtiny se povedla domácím šňůra několika košů a tím se dostat do čtyř bodového vedení. Blanenský tým díky zlepšené obraně a nasazení v útoku poločasové skore vyrovnal. Třetí čtvrtina pokračovala soubojem obran. Žádnému ze soupeřů se nedařila střelba z delší vzdálenosti a rozdíl ve skore byl stále těsný. Před poslední čtvrtinou byl stav pouze čtyři body ve prospěch domácích. V závěru utkání se začalo Lanžhotu dařit střelecky a rozdíl se pomalu zvyšoval. BK Blansko na obrat nemělo sílu a ...


ZRUŠENÍ PÁTEČNÍCH TRÉNINKŮ VŠECH TÝMŮ
2017, 13.listopadu · Milan Ševčík · Všechny oddíly

V pátek 17.11.2017 jsou zrušené všechny tréninky z důvodu využití sportovní haly stolními tenisty pro pořádání turnaje - Memoriál Jiřího Přikryla.


ANI NAPOTŘETÍ ŽENY VENKU NEVYHRÁLY
2017, 3.listopadu · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Blanenské basketbalistky jely na další utkání na hřiště soupeře do Brna. Univerzita utkání od začátku ovládla chytrou a tvrdou hrou, která byla podpořená výbornou střelbou z delší vzdálenosti. Ani přes změnu obran se vývoj utkání nezměnil a blanenské basketbalistky nedokázaly domácí zastavit. Univerzita postupně navyšovala náskok až na konečné vysoké vítězství.   Univerzita Brno – BK Blansko 88.39   Body: Sedláková 16, Formánková Z. 6, Čermáková 4, Formánková K. 4, Večeřová 3, Buřtová 2, Kohútová 2, Zouharová 2b.


SOKOL ŠLAPANICE X BK BLANSKO
2017, 31.října · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Blanenské basketbalistky jely na druhý zápas OP do Šlapanic. Šlapanice vstoupily do utkání s vysunutou agresivní obranou, která dělala hostujícímu družstvu velké problémy. V první čtvrtině si domácí tým vypracoval výrazný bodový náskok. Ve druhé čtvrtině se blanenské basketbalistky v nasazení zlepšily. Díky důraznější obraně a několika povedeným akcím se domácímu týmu vyrovnaly. Tuto čtvrtinu nakonec Blansko prohrálo o jeden bod. V druhém poločase začala šlapanickým hráčkám vycházet střelba z delší vzdálenosti a doskoky na útočné i obranné polovině hřiště. Díky povedené třetí čtvrtině Sokol Šlapanice rozhodl o svém vítězství v zápase a ukázal, že bude patřit k favoritům na postup do ligy.   Sokol Šlapanice ...


KLUBOVÉ FOTOGRAFOVÁNÍ
2017, 29.října · Milan Ševčík · Všechny oddíly

V úterý 31.10.2017 od 16:30 hodin proběhne klubové focení všech kategorií. Fotografie budou k dispozici v galerii na našem webu, ke kterému mají všichni přístup a budou si tak moci fotografie stáhnout a uložit v elektronické podobě. Nezapomeňte na dresy.