BK Blansko x SK Renocar Podolí

Blanenské basketbalistky se utkaly s Podolím

Další dvě utkání v soutěži nadregionální divize odehrály hráčky blanenského družstva BK Blansko U15. Na domácí palubovce přivítaly ve dvojutkání družstvo SK Renocar Podolí. Soupeř od začátku prvního utkání prokazoval svoji kvalitu a rychle si nad Blanskem vypracoval náskok až 16 bodů. Blansku se nedařilo proměňovat jednoduché pozice, mělo problémy s přechodem na útočnou polovinu a zaostávalo i v obraně. Ve třetí čtvrtině Blansko zlepšilo hru a začalo mírně náskok stahovat. Na začátku poslední čtvrtiny hráčky Blanska nastartovaly k obratu, a i díky tomu že se střelecky „probudila“ kapitánka Čermáková, která dala 7 rychlých bodů v řadě, se Blansko dostalo dvě minuty před koncem do vedení. Poslední chvilky zápasu však vyšly lépe soupeřkám a Blansko těsně prohrálo 44:49.

Ve druhém zápase nastoupily soupeřky oslabeny o svoji nejlepší střelkyni a Blansko se snažilo navázalo na zlepšenou hru z druhé poloviny prvního zápasu, což se zpočátku příliš nedařilo, nakonec však přece jen Blansko vytvořilo náskok, který se podařilo udržet až do vítězného konce 46:34. Blansko se tak po 4 odehraných utkáních dostalo na 2. příčku v tabulce a na dobré výsledky se pokusí navázat v příštím utkání proti Lanžhotu.

1. zápas – 44:49

střelkyně Blanska: Dvořáková 14bodů; Čermáková a Sedláková M. 7b; Vyklická 6b; Papírníková 4b; Matušková 3b; Pavloňová 2b; Macháčková 1b

1. zápas – 46:34

střelkyně Blanska: Dvořáková 14 bodů; Macháčková 10b; Vyklická 8b; Sedláková M. 7b; Matušková 5b; Špačková 2b;