Sokol Lanžhot x BK Blansko

Blanenské basketbalistky vezou dvě výhry z Lanžhotu

První utkání na palubovkách soupeře v této sezóně odehrály hráčky BK Blansko kategorie U15 v Lanžhotu, a hned se mohou radovat ze dvou vítězství, a tedy i průběžného druhého místa v tabulce nadregionální soutěže.

Oběma družstvům chybělo hned několik hráček a tempo zápasu bylo zpočátku velmi nízké, jako by se děvčata šetřila. Zónová obrana Lanžhotu navíc činila Blansku značné problémy a díky bezradnosti v útoku a řadě nepřesností si soupeř vybudoval v první čtvrtin náskok 19:11, který se v úvodu 2. čtvrtiny vyšplhal i na 10 bodů. Pak ale Blansko zlepšilo obranu a konečně proměnilo několik jednoduchých pozic a stáhlo tak náskok v poločase na rozdíl jen 3 bodů. Ve třetí čtvrtině Blansko stále ještě dohánělo náskok soupeře, kterému se vždy podařilo mírně odskočit, především díky skvělému střeleckému výkonu svojí kapitánky, která nastřílela více než polovinu bod svého týmu (25b). V poslední 3. čtvrtiny se však Blansko konečně dostalo do vedení díky trojce Matuškové, což se ukázalo jako klíčové, protože ve čtvrté čtvrtině Blansko nedovolilo soupeřkám dlouhých 6 min vstřelit koš a samo naopak náskok navyšovalo až ke konečnému vítězství 57:44.

Ve druhém zápase si Blansko rychle vytvořilo náskok, který během celého zápasu zvyšovalo, a nebýt vypuštění závěru zápasu, kdy v posledních dvou minutách hráčky dovolily soupeřkám „bodovou šňůru“ 7:0, vyhrálo by Blansko ještě výrazněji. Blansko se opět v obou zápasech trápilo z čáry trestného hodu (úspěšnost pod 30%) a zde má stále značné rezervy.

BK Blansko x TJ Sokol Lanžhot

1. zápas: 57:44

střelkyně Blanska: Dvořáková 15 bodů; Matušková 13b; Macháčková a Vyklická 8b; Pavloňová 7b; Čermáková 4b; Špačková 2b

1. zápas:  49:28

střelkyně Blanska: Dvořáková 17 bodů; Matušková a Vyklická 8b; Macháčková a Čermáková 6b; Pavloňová a Špačková 2b