BK Blansko x KP Brno Šlapanice

Žákyně odehrály vyrovnané zápasy se Šlapanicemi

Hráčky BK Blansko U15 si na domácí palubovce připsaly jedno vítězství a jednu porážku ve dvojutkání s týmem ze Šlapanic.

Od úvodu prvního utkání byla hra na obou stranách vyrovnaná, oba týmy se přetahovaly o vedení a hráčky Blanska hrály pohledný basketbal, brzdila je jen velmi slabá úspěšnost při zakončení i trestných hodech. V poločase vedlo Blansko o 2 body, po přestávce si však postupně začalo vypracovávat náskok a ten se podařilo udržet až do konce zápasu. Hráčky Blanska se tak mohly radovat z vítězství 53:44. Největší bodový příděl do soupeřova koše měla na svědomí Dvořáková, bodově se však podařilo zapojit všechny hráčky, zatímco soupeř se spoléhal především na výborný výkon svojí kapitánky.

Ve druhém zápase však Blanenské hráčky doplatily na užší kádr a čím dál více se začala projevovat únava. Blansku absolutně utekl začátek utkání, když se jeho hráčky v první čtvrtině nedokázaly vůbec prosadit ze hry, a nadále udržovaly velmi špatné procento trestných hodů. Do poločasu šel soupeř s vedením o 15 bodů, a i když se hráčky Blanska snažily s výsledkem ještě něco udělat a otočit výsledek ve svůj prospěch, už prostě nezbyl dostatek sil a i přes snaživý výkon Blansko druhé utkání prohrálo a přišlo tak o cenné body do tabulky, ve které se nyní sice vyšplhalo na první místo, největší konkurenti Uherský Brod a Podolí však mají ještě 2 zápasy k dobru.

K příštím utkáním vyjede Blansko bojovat o body na palubovku Vyškova.

1. zápas – 53:44

střelkyně Blanska: Dvořáková 17 bodů; Vyklická 9b; Matušková 7b; Čermáková a Pavloňová 6b; Sedláková 4b; Papírníková a Špačková 2b

1. zápas – 41:55

střelkyně Blanska: Dvořáková 10 bodů; Vyklická 9b; Sedláková 8b; Matušková 6b; Čermáková 5b; Papírníková 3b