Zasloužené první vítězství

Blanenské basketbalistky hrály v neděli 10. prosince svůj první domácí zápas v probíhající sezoně 2017/2018. Soupeřkami jim v tomto utkání byly basketbalistky ze Zlína. Domácí hráčky začaly utkání velice aktivně a díky vysoké úspěšnosti střelby vyhrály první čtvrtinu 22:12. V druhé čtvrtině se začalo více dařit hráčkám ze Zlína a dotáhly se v poločase na rozdíl šesti bodů. V polovině zápasu byl stav 35:29 pro domácí tým. V průběhu třetí čtvrtiny se hostujícím hráčkám povedlo snížit na rozdíl jednoho bodu. Naštěstí druhá polovina třetí čtvrtiny patřila domácím basketbalistkám. Díky zlepšené obraně a úspěšné střelbě si vybojovaly třinácti bodový náskok do poslední čtvrtiny. Hráčky Zlína zápas v poslední čtvrtině, díky úspěšné střelbě trojek, snížily na rozdíl čtyř bodů. Domácí basketbalistky koncovku zápasu zvládly a vyhrály první domácí zápas 65:58.

BK Blansko - SKB Zlín    65:58

Body:Formánková K. 20, Formánková Z. 15, Buřtová 10, Večeřová 10, Čermáková 4, Sedláková 2, Slugeňová 2, Šmerdová 2b.