BK Blansko x TJ Sokol Lanžhot

2018, 22.února · Lukáš Buřt · U13+U14+U15

Blanenské žákyně zvítězily proti Lanžhotu

 

Další dvě vítězství si připsaly hráčky basketbalového klubu BK Blansko, které na domácí palubovce přivítaly ve dvojzápase tým TJ Sokol Lanžhot.

V prvním utkání se obě družstva trápila v zakončení a Blansko dlouho marně hledalo recept na soupeřovu zataženou zónovou obranu. Podařilo se však proměnit několik střel z dálky a v závěru utkání mělo Blansko více sil také v obraně a obrátilo vedení na svoji stranu. Svůj dosavadní nejlepší výkon předvedla Matušková (21b.) a dobrými střeleckými výkony ji podpořily také Dvořáková (15b.) a Vyklická (12b.).

Začátek druhého zápasu měl podobný průběh jako většina předchozího zápasu, Blansko se snažilo individuálními akcemi prolomit zónu soupeřek, což se vůbec nedařilo. Pak ale přišlo zlepšení kolektivního výkonu a hlavně vyšší nasazení v obraně, tím pádem i získané míče a rychlé protiútoky, což vedlo k jednoduchým bodům a Blansko si tak vytvořilo náskok, který už si pohlídalo. Ve druhém zápase si body mezi sebe rozdělilo více hráček. K příštímu zápasu vyrazí Blansko do Šlapanic, kde se bude snažit prodloužit sérii výher.

 

BK Blansko x TJ Sokol Lanžhot

1. zápas – 48:41

střelkyně Blanska: Matušková 21 bodů; Dvořáková 15b; Vyklická 12b

 

2. zápas – 54:31

střelkyně Blanska: Dvořáková 18 bodů; Vyklická 10b; Matušková, Špačková a Sedláková M. 6b; Čermáková, Chalupná, Pavloňová a Papírníková 2b