Blanenské žákyně zakončily sezónu vítězně

Hráčky basketbalového klubu BK Blansko družstva U15 v posledních dvou utkáních sezóny zdolaly svého soupeře z Kobylí a skončily tak na celkovém 4. místě.

Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný. Blansku se nedařilo trefovat z jednoduchých pozic, po řadě získaných míčů se však přece jen podařilo vytvořit náskok, který Blansko postupně navyšovalo až na konečných 68:40. Nejlepší střelkyní týmu byla Dvořáková (23b.). Velmi dobrý výkon pod košem předvedly Vyklická (13b.) a Špačková (12b.).

Ve druhém zápase se po spoustě nepřesností dlouho čekalo na první koš. Ten dala a ve 4. minutě Dvořáková, která se opět stala nejlepší střelkyní (27b.). Velký přínos bodů zajistila výbornou prací pod košem Vyklická, která stihla nastřílet 21 bodů za pouhých 15 minut na hřišti a jen v prvním poločase připsala na konto Blanska 18 bodů. Konečný výsledek byl velmi podobný prvnímu zápasu. Blansko vyhrálo 68:38.

BK Blansko x TJ Sokol Kobylí

1. zápas: 68:40

střelkyně Blanska – Dvořáková 23 bodů; Vyklická 13b; Špačková 12b; Matušková a Sedláková M. 5b; Pavloňová 4b; Čermáková, Chalupná a Sedláková A. 2 b

2. zápas: 68:38

střelkyně Blanska – Dvořáková 27 bodů; Vyklická 21b; Matušková a Sedláková M. 6b; Čermáková 4b; Pavloňová a Papírníková 2b

aktuality/DSC06199.JPG aktuality/DSC06177.JPG aktuality/DSC06187.JPG aktuality/DSC06192.JPG