U11 vybojovaly 3.místo

2018, 16.září · Milan Ševčík · Přípravka+U10+U11+U12

Poslední přípravou nejmladších hráček před zahájením mistrovské sezony v kategorii minižákyň U11, byl velmi dobře obsazený turnaj, který uspořádal Basketbalový klub Blansko.  Povedené klání zaštítil 1. místostarosta města Blansko pan Ing. Jiří Crha. V zápasech se nejlépe vedlo týmu z Pardubic, za kterým se umístily družstva Olomouce, Blanska a Krnova.

Hlavní trenér mládeže Ing. Jaroslav Streit výkon svých svěřenkyň okomentoval: „Velkým kladem bylo, že se do hry zapojila všechna děvčata, která jsem měl k dispozici. Pro většinu z nich šlo o první zkušenost se skutečnou formou basketbalu. Mezi nejužitečnější hráčky turnaje byla zařazena mj. naše Lucie Zachovalová, ale také ostatní děvčata zaslouží pochvalu za velké nadšení a pěkné výkony“.

Milé překvapení čekalo na všechny nadějné sportovkyně při vyhlášení výsledků. Ceny předávala Klárka Stloukalová, stříbrná z Mistrovství Evropy U16 v Litvě, která v Blansku s basketem začínala.

Výsledky:

BK Blansko x OSK Olomouc 4 : 36

BK Blansko x BK Studánka Pardubice 19 : 55

BK Blansko x Basketky Krnov 26 : 5

Složení blanenských benjamínků, v závorce body:  Reisiglová M., Matějíčková N., Sedláková B. (12), Zachovalová L. (11), Kuchařová A., Hégrová V. (2), Ježová N. (7), Vašková K. (6), Pelclová A., Němcová N., Alexová E. (4), Streitová M., Popelková I. (3), Krchňáková V. a Hejčová M (4).

Konečné pořadí:

1. místo BK Studánka Pardubice, 3 vítězství, nejužitečnější hráčka Mysíková A.

2. místo OSK Olomouc, 2 vítězství, nejužitečnější hráčka Petrželová V.

3. místo BK Blansko, 1 vítězství, nejužitečnější hráčka Zachovalová L.

4. místo Lokomotiva Krnov, 0 vítězství, nejužitečnější hráčka Mohelníková E.

 

Akce byla uspořádaná za finanční podpory Jihomoravského kraje.