U11 v Kyjově 2x poraženy

Trenér týmu U11 Slávek Streit okomentoval úvodní dvojzápas v Kyjově:

"V sobotu 29. 9. odehrály mladší žákyně první dva zápasy oblastního přeboru U11+U12 v Kyjově. Už před odjezdem do Kyjova bylo ze soupisek obou týmů zřejmé, že jedeme sbírat hlavně zkušenosti. Důvodem byl věkový rozdíl obou týmů, když tým z Kyjova byl složen výhradně z hráček ročníku 2008 a 2007 (U11 a U12) doplněných dvěma hráčkami ročníku 2006 (U13), zatímco téměř polovina našeho týmu byla ročník 2009 a mladší. Pro několik našich hráček z kategorie U11 a U12 (Aničku Pelclovou, Hanku Kakáčovou a Míšu Hejčovou) to byly zároveň vůbec první mistrovské zápasy. Bohužel se nám podařilo tým posílit pouze jednou zkušenou hráčkou (Lindou Manouškovou) z kategorie U13.

Věkový rozdíl obou týmů se od úvodních minut prvního zápasu projevil na hřišti, když výrazně vyšší a fyzicky vyspělejší hráčky Kyjova nedovolily našim hráčkám založit útočnou akci a první čtvrtinu vyhrály vysoko 40:0. Hra se vyrovnala až ve druhé čtvrtině s příchodem Lindy Manouškové, která dominovala především v obraně. Byla v obou zápasech nejlepší hráčkou na hřišti. Zdatně jí sekundovala Nikola Ježová, která se svou rychlostí dokázala uvolnit pro přihrávku a dařilo se jí i zakončení. Společně s Lindou se rovným dílem postaraly o všechny body našeho týmu. Škoda jen, že ve druhém zápase musela Linda kvůli krvácení z nosu vynechat téměř celou jednu čtvrtinu, což se výrazně projevilo na skóre. Velkou pochvalu zaslouží všechny hráčky našeho týmu, protože bojovaly na hranici svých fyzických možností o každý míč a nenechaly soupeřkám nic zadarmo. Pokud holkám tato bojovnost vydrží i do dalších zápasů a na trénincích budou poctivě pracovat na zlepšení svých dovedností, projeví se to určitě pozitivně v dalších zápasech oblastního přeboru U11+U12 i v zápasech soutěže U10, které nás čekají již v prosinci."