BK Blansko x BC Vysočina

2018, 13.října · Lukáš Buřt · U13+U14+U15

Blanenské hráčky si na úvod neporadily s týmem Vysočiny

 

Silný soupeř čekal na blanenské basketbalistky ve skupině nadregionální ligy U15. Již od začátku utkání Vysočina ukazovala svoji sílu na obou stranách palubovky a využívala svoji výškovou převahu. Domácí hráčky se však nezalekly, a především díky bojovnosti v obraně a snahou hrát rychle dopředu, se podařilo dotáhnout náskok a na chvíli v utkání převzít vedení na svoji stranu. To však netrvalo příliš dlouho a po prostřídání soupeř opět odskočil. Blansku nevyšel úvod druhého poločasu a zbytek zápasu dohrávalo s náhradnicemi. Pro některé z nich to byl vůbec první zápas v kategorii žákyň a nevedly si špatně. Konečný stav utkání 57:39 ve prospěch Vysočiny nebyl pro Blansko žádnou ostudou.

I přes nepříznivý výsledek prvního zápasu chtělo Blansko svého soupeře potrápit ještě více a to se v úvodu druhého utkání podařilo. Blansko se dostalo do vedení a jen díky častému nepřesnému zakončování z dobře připravených pozic neodskočilo soupeři více. Průběh utkání byl velmi vyrovnaný, postupně však přece jen rychleji ubývaly síly na straně Blanska a soupeř si opět vypracoval mírný náskok, který se domácím již nepodařilo smazat a naopak jej Vysočina v závěru utkání opět navýšila na konečných 54:42.

 

Blansko si tak na úvod sezóny připsalo dvě porážky, zároveň však ukázalo potenciál, který snad promění ve vítězství v příštích utkáních, která odehraje na palubovce týmu Renocar Podolí.

 

BK Blansko x BC Vysočina

 

1. zápas – 39:57

Střelkyně Blanska: Dvořáková 13 bodů; Kaldová 6b; Sedláková 5b; Ondrová A. a Pavloňová 4b; Manoušková, Ondrová D. a Papírníková 2; Špačková 1b

 

2. zápas – 40:54

Střelkyně Blanska: Špačková 12 bodů; Kaldová 10b; Ondrová A. 6b; Matušková 5b; Dvořáková 4b; Sedláková 3b; Pavloňová 2b

aktuality/1_dHcg1Kq.JPG