BK Blansko x SK Renocar Podolí

Blanenské basketbalistky zvítězily v Podolí

První vítězství v sezoně si v soutěži žákyň U15 nadregionální ligy připsaly po dobrém výkonu hráčky Blanska na palubovce týmu SK Renocar Podolí. Úvod prvního zápasu zvládlo lépe Blansko a vypracovalo si mírný náskok. Ve druhé čtvrtině však po sérii nepřesností a problémech při doskakování soupeř otočil skóre a do poločasu šel s šestibodovým náskokem. Třetí čtvrtina však už patřila jednoznačně hostujícímu celku. Během prvních 2 minut se Blansko dotáhlo na soupeře a postupně otočilo vedení ve svůj prospěch. Do závěrečné části šlo Blansko s náskokem 9 bodů, který se v závěrečné části podařilo ještě navýšit a Blansko se mohlo radovat s vítězství 74:58. Nejlepší střelkyní byla s úctyhodným výkonem 30 bodů kapitánka Dvořáková. Adéla Ondrová přidala ještě 15 bodů a důležité bylo, že se podařilo nasbírat body všem hráčkám, které nastoupily.

Ve druhém zápase se Podolí na dostřel proti dobře hrajícímu Blansku jen v první čtvrtině. Hostující hráčky postupně navyšovaly svůj náskok a nakonec svého soupeře přehrály vysokým rozdílem 80:43. K Dvořákové (19 b.) se tentokrát přidaly povedenými střeleckými výkony Sedláková a Papírníková (obě 16 b.).

Na povedený výkon se bude Blansko snažit navázat 10. listopadu na domácí palubovce proti vedoucímu týmu soutěže BK Žabiny Brno B.

SK Renocar Podolí x BK Blansko

1. zápas – 58:74

střelkyně Blanska: Dvořáková 30 bodů; Ondrová A. 15b; Sedláková 10b; Papírníková 6b; Matušková 4b; Pavloňová 3b; Špačková, Kučerová a Ondrová D. 2b

2. zápas – 43:80

střelkyně Blanska: Dvořáková 19 bodů; Sedláková a Papírníková 16b; Matušková 10b;         Ondrová A. 9b; Pavloňová a Špačková 4b; Ondrová D. 2b