Velmi dobré výkony našich minižákyň v OP ve Ždáře nad Sázavou

V sobotu 27. 10. odehrály naše nejmladší basketbalistky další dvě utkání OP U11+U12, tentokrát ve Žďáru nad Sázavou.

První zápas byl dlouho vyrovnaný a do poslední čtvrtiny šly naše hráčky se ztrátou 6 bodů (30:24). V poslední části hry se rozpoutala střelecká stíhačka a k vidění byl jeden rychlý protiútok za druhým. Přesnější ruku v tomto klání měly ale hráčky Žďáru a svůj náskok nakonec navýšily na konečných 11 bodů (49:38).

Ve druhém zápase nezachytily naše hráčky začátek utkání a po první čtvrtině prohrávaly 11:4. Příčinou bylo hlavně neproměňování šancí. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé čtvrtině a v polovině zápasu to bylo již o 14 bodů (25:11). Do druhého poločas však holky nastoupily s odhodláním porvat se o výsledek a nechybělo mnoho, aby se jim podařilo celý zápas zvrátit, když v poslední minutě třemi rychlými koši dokázaly stáhnout ztrátu až na 4 body (37:33).

I přes dvě porážky předvedly holky bojovný výkon a byly soupeřkám vyrovnaným protivníkem. V obou zápasech zahrály několik pěkných kombinací i individuálních akcí, kterými si připravily dostatek střeleckých příležitostí. V koncovce se jim ale nedařilo. Pochvalu zaslouží především za velmi dobrý přechod na útočnou polovinu a kolektivní hru, což je vidět i z velkého počtu celkem 9 skórujících hráček, přičemž pro Kuchařovou, Hégrovou a Hejčovou to byly jejich první body v mistrovských zápasech. Nejlepší hráčkou v první pětce byla Lucie Zachovalová, ve druhé pětce pak Elen Černochová. Velmi dobrý výkon podaly i naše U10, které se střetly v přestávce mezi zápasy v přátelském zápase na 10 minut se stejně starými hráčkami Žďáru a vyhrály 8:4.