Výsledková houpačka basketbalistek v OP I

2018, 4.listopadu · Pavel Zouhar · U17+U19+Ženy

Na půdě nevyzpytatelné Univerzity Brno ztratily v týdnu ženy BK Blansko vítězství až v závěru. Po mnoha nepřesnostech z počátku utkání si hostující hráčky vytvořily malý náskok, který do poločasu navýšily až na 11 bodů. Začátek druhé části měl podobný scénář, který se ale na konci 3. čtvrtiny začal měnit po proměnění několika šancí Univerzity. V závěrečné čtvrtině se k domácím přiklonilo štěstí v zakončení několika střel z dálky a proměněného trestného hodu v poslední sekundě utkání, který rozhodl o vítězství Univerzity Brno o jediný bod.

Univerzita Brno jun. – BK Blansko 64:63

Body: Sedláková 18, Formánková Z. 9, Lakotová 8, Oláhová 8 , Večeřová 8, Formánková K.5, Orlíčková 4, Pokorná 2, Zouharová 1b.

 

K nedělnímu utkání blanenské hráčky zavítaly do Kyjova. Domácí basketbalistky se rychle ujaly vedení. I když se jim dařila téměř po celý zápas střelba tříbodových košů, blanenským hráčkám bodově neodskočily. Vedení se přelévalo ze strany na stranu v průběhu utkání, ve kterém připustili rozhodčí velmi tvrdou hru. V závěru Jiskra neproměnila důležité koše a celek z Blanska se štěstím, ale zaslouženě těsně vyhrál.

Jiskra Kyjov – BK Blansko 47:49

Body: Sedláková 10, Formánková K.10, Lakotová 9,Orlíčková 6, Pokorná 4, Oláhová 4, Slugeňová 2, Zouharová 2, Čermáková 2b.