Svatomartinské porážky v Prostějově

2018, 12.listopadu · Jaroslav Streit · Přípravka+U10+U11+U12

V neděli 11. listopadu zavítaly U11 na další ze série venkovních zápasů OP U11+U12, tentokrát do Prostějova. Protože z postavení v tabulce a z dosažených výsledků bylo zřejmé, že Prostějov bude společně s Kyjovem patřit k lídrům soutěže, nechal jsem doma nejmenší benjamínky Míšu Streitovou, Nikolu Němcovou a Viktorku Krchňákovou, které čeká zahájení soutěže U10. Na druhou stranu jsem dal šanci dvěma hráčkám také z kategorie U10, které do zápasů OP z různých důvodů zatím nezasáhly. Konkrétně to byla Ella Alexová a Viktorie Kostková. Obě holky zahrály ve své premiéře velmi dobře a za snahu a bojovnost je lze jen pochválit.

To bylo asi jediné pozitivum v obou odehraných zápasech. Soupeř byl ve všech činnostech jasně lepší. Bohužel se to týkalo, až na výjimky, i bojovnosti, rychlosti a fyzické kondice a to i přes to, že Prostějov odehrál obě utkání pouze s 11 hráčkami, tudíž téměř bez střídání. Nedařilo se vůbec nic. Katastrofální byla rozehrávka, kdy jsme se utápěly v driblinku s hlavou upřenou k podlaze a z toho resultovaly nepřesné přihrávky, mnohdy přímo do rukou soupeřek. Špatná byla i obrana. Bez pohybu na nohách jsme soupeřky chytaly jako zajíce, bohužel marně, protože i s míčem byly výrazně rychlejší. Hráčky Prostějova se jednoduchou hrou „hoď a běž“ dokázaly uvolnit, a když ze svých šancí neskórovaly, neúspěšnou střelu si dokázaly i několikrát doskočit, přestože výšková převaha byla na naší straně.

Myslím, že holky mají na víc, než co předvedly v Prostějově. Bohužel se zde odráží přístup některých k tréninkům. Na předzápasový trénink přišlo 8 z 16 nominovaných hráček. Velká část hráček absolvovala během října a listopadu méně než 12 z 18 tréninků, tzn., že nebyly ani na všech úterních a čtvrtečních trénincích. To degraduje úsilí i těch několika hráček, které chodí poctivě a snaží se něčemu naučit. Hráčky nominované na zápas by měly absolvovat páteční trénink, který je vyhrazen na sehrání týmu. Už se bohužel ale stalo tradicí, že v pátek nepřijde ani 10 holek, aby si mohly zahrát 5x5.

 

První zápas:

56:12 (8:0; 18:6; 8:4; 22:2)

Body: Ježová 5, Sedláková 4, Hejčová 2, Černochová 1

Druhý zápas:

63:9 (11:2; 18:3; 14:2; 20:2)

Body: Černochová 3, Sedláková 2, Kuchařová 2, Strýčková 2

 

Další dvojzápas OP odehrajeme 25. listopadu na KP Brno. Do Brna se pojede auty.