Bk Blansko x BK Žabiny Brno B

2018, 14.listopadu · Lukáš Buřt · U13+U14+U15

Basketbalové žákyně získali cenný skalp

 

Hráčky družstva starších žákyň se v nadregionální lize utkaly ve dvojzápase s dosud neporaženým týmem BK Žabiny Brno B. V prvním zápase byl soupeř ještě nad síly domácích hráček, ve druhém se však mohly radovat a udělily soupeřkám první porážku v sezóně.

Průběh prvního zápasu byl herně vyrovnaný, domácí však často selhaly v jednoznačných pozicích, naopak soupeř trefoval i těžké střely z dálky, a tak si vypracoval mírný náskok. Ten se podařilo udržet v průběhu celého zápasu, a v závěrečných minutách po prostřídání nejvytíženějších hráček, ještě navýšit na konečných 65:49 pro Brno.

Ve druhém zápase domácí hráčky zlepšily obranu i zakončování a držely se soupeřkami krok. Do hry sice nezasáhly klíčové pivotky Špačková a Kaldová kvůli zdravotním potížím, skvěle je však zastoupily pod košem dvojčata Ondrovy, které odehrály velmi povedené utkání. Skvělý výkon předvedla především Monika Sedláková, která nastřílela nejvíce bodů (19) včetně důležité trojky v závěru a výborně pracovala také na obranné polovině. Blansku se v závěru podařilo trefit důležité trojky a v obraně získávat jeden míč za druhým, což nakonec vedlo k těsném vítězství 61:55.

 

BK Blansko x BK Žabiny Brno B

 

1. zápas – 49:65

střelkyně Blanska: Matušková 11 bodů; Dvořáková 10b; Špačková 8b; Kaldová, Ondrová D. a Kučerová 4b; Sedláková M. a Ondrová A. 3b; Papírníková 2b

 

2. zápas – 61:55

střelkyně Blanska: Sedláková M. 19 bodů; Dvořáková 16b; Ondrová A. 9b; Ondrová D. 8b; Matušková 7b; Pavloňová 2b