TJ Sokol Lanzhot x BK Blansko

Drama v Lanžhotě

Ke dvojzápasu na půdu týmu Sokol Lanžhot se vydaly žákyně družstva BK Blansko v nadregionální soutěži. Blansko jelo k soupeři s cílem zvítězit, ale hned od úvodu bylo znát, že to bude pro Blansko velmi obtížný úkol. Soupeřky zaskočily Blansko drtivým nástupem do utkání a během prvních pěti minut nedovolily ani jeden koš. První čtvrtinu pak vyhrály obrovským rozdílem 27:8 a Blansko se pak již marně snažilo smazat tento náskok. Konečný stav prvního zápasu byl 73:47 pro Lanžhot.

Druhé utkání bylo podstatně vyrovnanější. Blansko Zlepšilo obranu, ale těžko se vyrovnávalo s tvrdou hrou soupeře a místy s benevolencí rozhodčích. Nakonec se však Blansko ukázalo jako psychicky odolnější. Soupeřky neustály tlak, když Blansko začalo snižovat a také nesly hůře výroky rozhodčích. Navíc přišla zranění klíčových hráček a ve třetí čtvrtiny řádily Sedláková s Matuškovou, které svými body otočily vývoj utkání. I tak se Blansko k vítězství přes houževnatého soupeře protrápilo a snad se do příštích utkání podaří vstoupit s větší lehkostí.

TJ Sokol Lanžhot x BK Blansko

1. zápas: 73:47

Střelkyně Blanska: Dvořáková 14 bodů; Maňoušková a Ondrová A. 6b; Špačková, Sedláková, Papírníková a Ondrová D. 4b; Matušková 3b; Kaldová 2b;

2. zápas: 51:62

Střelkyně Blanska: Dvořáková 13 bodů; Matušková 12b; Sedláková 11b; Kaldová 10b; Ondrová A. 8b; Ondrová D. 4b; Špačková a Papírníková 2b;