První turnaj v soutěži U10

V sobotu 15. prosince odehrála naše přípravka první turnaj soutěže U10. Hrálo se ve Vyškově a našimi soupeři byla družstva BK Vyškov a Žabin Brno. První zápas s Vyškovem, který hrál se smíšeným družstvem, byl velmi vyrovnaný. V první polovině zápasu měli domácí mírně navrch a vypracovali si šestibodový náskok (16:10). Ve druhé polovině ale holky zabojovaly, postupně náskok smazaly a minutu před koncem šly dokonce do vedení 26:27. V dramatickém závěru jsme ale vedení neudrželi a v poslední vteřině zápasu jsme dostali rozhodující koš.

Ve druhém zápase jsme nastoupli proti Žabinám. Bohužel se na našich hráčkách projevila únava z prohraného prvního zápasu, a poté, co v 6 minutě pro 4 osobní chyby vystřídala naše nejlepší hráčka Adélu Kuchařová, vytvořily si Žabiny v závěru první čtvrtiny 6 rychlými body náskok 6:13. I když jsme následující čtvrtinu vyhrály 6:5, po přestávce jsme si opět neporadily s nejlepší hráčkou soupeře, která nám dala celkem 22 z 30 bodů, a když se nám nedařilo skórovat ani z vyložených příležitostí, bylo po zápase.

I přes dvě porážky, zahrály holky velmi dobře a hlavně v prvním zápase si sáhly na dno. Ve druhém zápase jsme hrály možná i celkově lépe, ale bohužel soupeř disponoval jednou mimořádně šikovnou a rychlou hráčkou, která dokázala rozhodnout celý zápas. Navíc nám i došly trochu síly, což se projevilo neproměňováním šancí. Pro Adélku Ježovou, Elen Sedlákovou, Lucii Vernerovou a Gabrielu Kotlánovou to byly jejich první opravdové zápasy, nepočítám-li přátelský zápas s BBK. Dobrá zkušenost to byla i pro nehrající Lauru a Justýnu Beranovou, které jely povzbudit své spoluhráčky. Pro všechny pak musel být nezapomenutelným zážitkem dramatický závěr prvního zápasu, byť s hořkým koncem. To ale k basketu patří a dělá ho jedním z nekrásnějších a nejnapínavějších sportů.

První zápas s Vyškovem:

28:27 (14:10; 2:0; 6:8; 6:9)

Body: Kuchařová 10, Hégrová 8, Krchňáková 5, Alexová 2, Němcová 2

Druhý zápas s Žabinami (byli jsme vedeni jako domácí):

16:30 (6:13; 6:5; 4:10; 0:2)

Body: Hégrová 4, Němcová 4, Kuchařová 2, Reisiglová 2, Krchňáková 2, Alexová 2

Další turnaj soutěže U10 pořádáme v Blansku 26. ledna. Bohužel pro obsazenost haly na Údolní budeme hrát na ASK. Hostit budeme Basket Kohouti a Žďár nad Sázavou.

V úterý bude vánoční trénink, kde proběhne vyhodnocení dosavadního průběhu sezóny.