První domácí zápasy minižákyň v OP

V sobotu 5. ledna odehrály hráčky U11+U12 první domácí zápasy OP v této sezóně, a to s Žabinami Brno.  V prvním zápase nám utekl začátek utkání, když po první čtvrtině jsme prohrávali 1:12. V dalších dvou čtvrtinách se ale holky chytly a hrály se Žabinami zcela vyrovnanou partii. Do poslední čtvrtiny šly holky stále s 11 bodovou ztrátou, jaká byla po první čtvrtině (18:29). Bohužel hned v první minutě se vyfaulovala rozehrávačka Nikola Ježová, a i když se holkám podařilo její výpadek velice dobře kompenzovat, zápas jsme nakonec prohráli 28:46.  Ve druhém zápase vyměnily Žabiny pětky, což vedlo k vyrovnané první čtvrtině, která skončila v náš prospěch 6:5. Ve druhé čtvrtině ale „první“ pětka Žabin přehrála naše holky 5:21 a o zápase bylo rozhodnuto. I když jsme v druhém poločase pětky vyměnili, zápas se nám již nepodařilo zkorigovat a prohráli jsme nakonec 27:52.

Holky podaly bojovný a kolektivní výkon, o čemž svědčí to, že se bodově prosadilo 11 ze 14 hráček. Oproti tomu soupeř disponoval jednou hráčkou, která svými především fyzickými parametry (výška/váha), ale i herními schopnostmi převyšovala všechny ostatní hráčky na hřišti. Tato „rozdílová“ hráčka rozhodla oba zápasy, když nám dala v prvním zápase 12 a ve druhém 21 bodů.

První zápas:

28:46 (1:12; 6:7; 11:10; 10:17)

Body: Kuchařová 7, Sedláková 6, Pernicová 4, Alexová 2, Černochová V. 2, Kupková 2, Zachovalová 2, Vašková 2, Strýčková 1

Druhý zápas:

27:52 (6:5; 5:21; 8:12; 8:14)

Body: Strýčková 8, Hégrová 6, Zachovalová 4, Ježová 4, Pernicová 3, Sedláková 2

Tímto dvojzápasem jsme ukončili první polovinu soutěže. V další kole 19. ledna budeme v odvetě hostit Kyjov, který zatím nepoznal hořkost porážky a se skórem 1058:221 dominuje soutěži.