Jiskra Kyjov x Bk Blansko

Basketbalistky získaly cenný bod navíc v Kyjově

Hráčky basketbalového družstva BK Blansko U15 se v nadregionální soutěži utkaly se silným týmem Jiskra Kyjov. Že to na soupeřově palubovce nebude lehké se přesvědčily již v úvodu utkání, kdy si Kyjov vypracoval náskok přesnými střelami ze střední vzdálenosti, naopak Blansko mělo problém skórovat i z nejjednodušších pozic. Náskok, který po poločase vyšplhal na 15 bodů, se ve třetí čtvrtině podařilo stáhnout. Závěr čtvrtiny patřil opět soupeři, náskok se však ztenčil na 8 bodů. V závěrečném herním období se soupeři dařilo při jakémkoliv snížení hned zase odskočit. S výsledkem ve prospěch Blanska se pokusila ještě něco udělat Matušková, která vzala odpovědnost na sebe a během necelých dvou minut nastřílela 7 bodů v řadě, čímž stáhla náskok soupeřena pouhé 3 body. Závěrečné minuty si však soupeř pohlídal a nadělil v nich Blansku výprask 14:0 a zajistil si tak výhru.

Ve druhém zápase Blansko zlepšilo svoji hru a naopak hostujícím hráčkám se podařilo vytvořit si náskok. Vývoj skóre byl téměř totožný jako v prvním utkání, tentokrát však ve prospěch Blanska. A stejně tak přišlo ve 3 čtvrtině dramatické snížení náskoku, který se ale Blansku v závěru podařilo získat zpět. Závěrečná čtvrtina však již měla odlišný průběh. Přestože ještě minutu a půl před koncem Blansko vedlo díky proměněným trestným hodům skvěle hrající Sedlákové o 8 bodů, Kyjov nevzdal a ještě závěr pořádně zdramatizoval. Infarktovou poslední minutu nakonec blanenské hráčky se štěstím zvládly a připsaly si cennou výhru.

Jiskra Kyjov x BK Blansko

1. zápas – 60:43

střelkyně Blanska: Dvořáková 11 bodů; Sedláková 9b; Matušková a Ondrová A. 7b; Ondrová D. 3b; Kaldová, Papírníková a Kučerová 2b

2. zápas – 45:47

střelkyně Blanska: Sedláková 12 bodů; Dvořáková a Ondrová A. 10b; Papírníková a Matušková 6b; Pavloňová 2b; Špačková 1b