BK Blansko x SK Renocar Podolí

2019, 10.března · Lukáš Buřt · U13+U14+U15

Vydřená vítězství nad Podolím

 

Basketbalistky družstva BK Blansko v nadregionální lize kategorie U15 dvakrát na domácí palubovce porazily tým SK Renocar Podolí. V průběhu prvního utkání Blansko dlouho dohánělo náskok soupeře a v poslední čtvrtině se podařilo díky zlepšené obraně výsledek otočit ve prospěch domácích. Klíčová byla také tříbodová střela z velké dálky, kterou trefila Sedláková a zlomila tím definitivně nápor soupeřek.

Ve druhém utkání si naopak náskok vypracovalo Blansko a Podolí dotahovalo, v poločase se však dokázalo dostat do jednobodového vedení a ve třetí čtvrtině ještě náskok navýšit. Závěrečná čtvrtina ovšem opět patřila jednoznačně domácím a Blansko se tak mohlo radovat i z druhé výhry.

V obou zápasech Blansko muselo výhru vydřít bojovným výkonem, poklidnější průběh brzdila hlavně tragická úspěšnost trestných hodů. V prvním zápase trefily domácí hráčky jen 3 ze 16 v druhém utkání pak dokonce jen 1 ze 16 trestných hodů.

Tuto statistiku bude Blansko do příštích zápasů určitě zlepšit pokud chce i v nich pomýšlet na vítězství.

 

 

BK Blansko x SK Renocar Podolí

 

1. zápas – 42:33

střelkyně Blanska: Dvořáková 11 bodů; Špačková 10b; Matušková 6b; Sedláková 5b; Papírníková 4b; Kučerová 3b; Ondrová D. 2b; Ondrová A. 1b

 

2. zápas – 47:43

střelkyně Blanska: Dvořáková, Ondrová D. a Ondrová A. 10 bodů; Sedláková 7b; Papírníková 6b; Matušková 4b