BK Blansko x Jiskra Kyjov

2019, 5.května · Lukáš Buřt · U13+U14+U15

Poslední zápasy basketbalových žákyň

 

V závěrečném dvojutkání se basketbalistky BK Blansko U15 střetly na domácí palubovce s týmem Jiskra Kyjov. Soupeř přijel v silné sestavě, což ukazoval již od prvních minut, Blansko se ale výborně drželo, k čemuž pomohly hlavně přesné střely z dlouhé vzdálenosti. K vidění byl pohledný útočný basketbal, občas ale dobrý dojem kazilo neproměňování jednoduchých pozic z pod koše. Kyjov měl většinu zápasu mírně navrch, ale stále nemohl dobře hrající Blansko setřást. Dvouciferný náskok si vypracoval až v úvodu 4. čtvrtiny, vzápětí však o něj po sérii blanenských košů přišel a v závěru se Blansko dokonce dostalo do jednobodového vedení. Poslední 2 minuty ale zvládly lépe hráčky Kyjova a uzmuly vítězství ve velmi vyrovnaném zápase na svoji stranu. Nepomohlo ani 6 proměněných trojkových pokusů Blanska, ani výborný střelecký výkon kapitánky Dvořákové (25 bodů).

Druhý zápas měl však zcela odlišný průběh. Blanenské hráčky hrály snad ještě s vyšším nasazením a od druhé čtvrtiny se začaly konečně i střelecky prosazovat a vypracovaly si tak nad unaveně a s nechutí hrajícími soupeřkami slibný náskok. Bodově se zapojilo více hráček, největší příděl tentokrát přidala Svěráková (14b), která v prvním utkání nenastoupila. Blanenšťačky nakonec zvítězily pohodlně o 27 bodů a udělaly tak radost svému trenérovi, který v klubu po dlouhých letech končí, a zpříjemnily mu tak poslední zápas na lavičce.

Velkým úspěchem je i celkové umístění v tabulce nadregionální ligy, ve které Blansko skončilo na druhém místě jen těsně za celkovým vítězem Žabiny Brno.

 

BK Blansko x Jiskra Kyjov

 

1. zápas – 53:58

střelkyně Blanska: Dvořáková 25 bodů; Matušková a Sedláková 9b; Pavloňová a Ondrová A. 4 b; Kučerová 2b

 

2. zápas – 48:21

střelkyně Blanska: Svěráková 14 bodů; Sedláková 8b; Matušková a Papírníková 6b;Ondrová A. 4 b; Dvořáková 3b; Pavloňová, Kaldová a Ondrová D. 2b