Dobré výkony na přípravném turnaji v Olomouci

O víkendu jsme odehráli velice dobře obsazený přípravný turnaj U12 v Olomouci. Turnaj byl rozdělen do dvou dnů a po odhlášení Nuslí zůstalo v turnaji jen 5 týmů, a tak nakonec hrál každý s každým.

K prvnímu zápasu jsme nastoupili už k tradičnímu soupeři KP Brno. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, v koncovce se ale nakonec radovalo KP Brno, které nám tak oplatilo prohru z turnaje v Mohelnici.

KP Brno : BK Blansko 38 : 32 (26 : 26)

Body: Ježová 8, Zachovalová 5, Hégrová, Broďáková a Kuchařová 4, Sedláková 3, Alexová a Reisiglová 2

Ve druhém sobotním zápasu jsme nastoupili proti BC Vysočina. Proti herně vyspělejšímu družstvu z Jihlavy jsme nezachytili začátek utkání a po první čtvrtině, kterou holky prohrály 4:20, bylo o zápase rozhodnuto. I přes drtivou porážku v první čtvrtině zvedly holky hlavy a v dalším průběhu zápasu byly soupeři vyrovnaným soupeřem.

BK Blansko : BC Vysočina 26 : 46 (10 :28)

Body: Zachovalová 12, Ježová 8, Kuchařová 4,  Reisiglová 2

V neděli holky nastoupily proti papírově nejslabšímu týmu z Krnova a předvedly velmi dobrý kolektivní výkon. Přesnými nahrávkami bez zbytečného driblinku se jednoduše dostávaly ke koši kde přesně zakončovaly. Ve druhém poločase pak povolily soupeři dát pouze jediný bod.

BK Blansko : Krnov 77 : 8 (44 : 7)

Body: Zachovalová 14, Kakáčová 13, Broďáková 12, Ježová 10, Sedláková a Kuchařová 8, Reisiglová a Alexová 4, Hégrová a Černochová 2

V posledním zápase nastoupily holky proti domácím a zároveň vítězi celého turnaje. Proti dobře organizovanému soupeři si holky vyzkoušely hlavně obranu a doskakování.

OSK Olomouc : BK Blansko  60:32 (30:14)

Body: Reisiglová 8, Zachovalová a Ježová 6, Popelková 4, Kubíková, Alexová, Sedláková a Kakáčová 2

Celkově jsme skončily na 4. místě. Holky odehrály velmi dobrá utkání a i proti zatím vyspělejším týmům z Olomouce a Jihlavy se prezentovaly velmi dobrou hrou a bojovností. Za Blansko byla jako nejlepší hráčka vyhodnocena Hanka Kakáčová, nejlepší střelkyní týmu pak byla s 37 body Lucka Zachovalová, která se také prezentovala velmi dobrou obranou.