Dvě vítězná utkání

V sobotu 14. září odehrály minižákyně první dvě mistrovská utkání v Uherském Brodu. Blanenské dívky kategorie U12 doplněné mladšími U11 ukázaly svoji chuť hrát a vítězit a v obou utkáních soupeřky porazily.

Do prvního utkání jsme nastoupily s netradičně sestavenými pětkami, což se ukázalo jako dobrý tah. Do hry se zapojily všechny hráčky s velkým nasazením a dobrou osobní obranou, takže jsme soupeřky porazily lehce o 21 bodů.

Ve druhém utkání se zřejmě projevila únava i taktický manévr trenéra domácích, který se sestavou svého týmu zamíchal, a v páté minutě jsme prohrávaly 0:12. Oddechový čas na zklidnění a následující proměněný trestný hod Zachovalové povzbudil naše hráčky k bojovnosti a zlepšení obrany. Už v poločase jsme vedly osmibodovým náskokem, který jsme udržely až do konce.