Poloviční úspěch na turnaji OP U12 v Brně

Na první kolo OP U12 v letošním roce jsme zavítali do Brna. Turnaj hostilo KP Brno a druhým soupeřem byl SK K2 Prostějov. S oběma soupeři jsme na podzim prohráli na turnaji v Prostějově, a tak jsme jim měli co vracet.

V prvním utkání jsme nastoupili proti domácímu KP. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem a kolektivní hrou s důrazem na obranu jsme si do poločasu vytvořili 5 bodový náskok (12:17). Když pak ve třetí čtvrtině deklasovaly holky soupeřky poměrem 2:11, zdálo se, že utkání je rozhodnuto. Opak byl však pravdou. Zřejmě pod dojmem komfortního vedení o 14 bodů nastoupily holky do čtvrté čtvrtiny nekoncentrované a ledabyle začaly ztrácet míče. S rychle se snižujícím náskokem a neproměňováním šancí na holky padla deka, ze které se již nebyly schopny dostat. Na rozdíl od prvního zápasu s KP v Prostějově, kde jsme prohráli 39:41, se tentokráte přiklonilo štěstí na naši stranu, když KP těsně před koncem utkání  neproměnilo dva trestné hody, které mohly zvrátit utkání na stranu soupeřek.

KP Brno: BK Blansko 29 : 30 (6:10; 6:7; 2:11; 15:2)

Body: Kuchařová 7, Sedláková a Alexová 6, Ježová 5, Zachovalová 4 a Hégrová 2

Po psychicky a fyzicky náročném utkání s KP nastoupily holky proti Prostějovu a odehrály velmi dobré utkání, ve kterém nás o lepší výsledek připravilo především neproměňování vyložených šancí. Holky držely se soupeřkami po většinu zápasu krok a především v obraně nedaly soupeřkám nic zadarmo. Zásadní rozdíl byl ale ve střelbě, když hráčky Prostějova daly několik košů na tuto kategorii až z nezvyklé dálky, zatímco naše holky neproměnily hned několik samostatných nájezdů po zisku míče a dobře zahraném rychlém protiútoku.

BK Blansko: SK K2 Prostějov 32 : 22 (6:12; 8:8; 2:2; 6:10)

Body: Zachovalová 8, Reisiglová a Kuchařová 4, Hégrová, Popelková a Procházková 2

V dalším kole OP se 1. února střetneme v Jihlavě s Žabinami Brno a BC Vysočinou.