Smolná porážka od lídra soutěže

BK Blansko sehrálo další domácí zápas s BK Lipník, vedoucím týmem tabulky oblastního přeboru. Blanenské basketbalistky začaly utkání aktivně a v první čtvrtině si vybudovaly 8 bodový náskok. Ve čtvrtině druhé se utkání vyrovnalo herně, i co se týkalo skore. Přesto se Blansku podařilo uhájit poločasové vedení 27:25. V průběhu třetí čtvrtiny se dostaly hráčky Lipníku do vedení díky zlepšené úspěšnosti střelby z dlouhé vzdálenosti a před zahájením závěrečné části si vytvořily až 15 bodový náskok. Domácím se ještě podařilo v průběhu poslední čtvrtiny rozdíl snížit, ale na otočení výsledku už síly nezbývaly a hosté po zásluze zvítězili.

BK Blansko - BK Lipník   52: 59  (18:10; 9:15; 10:27; 15:7)

Body: Orlíčková 13, Zouharová 12, Lakotová 9, Formánková Z. 7, Pokorná 6, Formánková K. 5 bodů

Poslední domácí zápasy sehrají ženy BK Blansko v pondělí 24. února od 19:15 a v neděli 1. března od 10:00 v hale na Údolní ulici.