Dobře rozehraná kvalifikace na MČR

Dnes jsme odehráli první kolo kvalifikace na MČ. Kvalifikační maraton 8 zápasů jsme zahájili dvěma venkovními utkáními se Žďárem nad Sázavou. Do prvního utkání jsme vstoupili výborně a koncentrovanou hrou jsme si vybudovali 10 bodový náskok po první čtvrtině. Na výborný výkon první pětky navázaly i holky z pětky druhé a v polovině utkání byl náš náskok již 13 bodový. Ve stejném duchu pokračovala i druhá polovina utkání, a tak mohli slavit první velmi důležité vítězství. Do druhého utkání jsme nastoupili až po téměř dvouhodinové pauze, když Žďár vložil mezi obě utkání ligový zápas chlapeckých U14. Tento tah jim dokonale vyšel. Holky vychladly, dopadla na ně únava z dlouhé cesty a brzkého vstávání a nedařila se ani střelba. Navíc soupeři vyšla sázka na jednu kartu, když přeřadil výbornou rozehrávačku z druhé do pětky první. Nám se naopak lepila smůla na paty, když se v polovině první čtvrtiny zranila Zuzka Sedláková, která pak velmi chyběla v obraně. Situace se oproti prvnímu utkání zcela obrátila a po první čtvrtině jsme prohrávali 22:12. Druhá pětka sice snížila náskok o jeden bod, ale ve třetí čtvrtině jsme na soupeře opět nestačili a ztráta se prohloubila až na 18 bodů. Nakonec měl ale Ždár i kus štěstí, když naše holky se v poslední čtvrtině nadechly k drtivému tlaku a soupeře zcela rozebraly. Ztrátu nakonec stáhly až na přijatelných 6 bodů. To může být při domácí odvetě, která se bude hrát za tři týdny v hale na Údolní, zcela zásadní.

Vlčata Žďár : BK Blansko  37 : 64 (8:18, 17:30, 29:47)